• Devátá akce Výměny oblečení proběhla v barvách podzimu – tisková zpráva

  Posted on 15 října, 2012 by in Blog, Tiskové zprávy

   

  Druhá říjnová sobota byla tou pravou příležitostí pro všechny, kdo chtěli smysluplně naložit s již nenošeným oblečením a prožít pohodové odpoledne. V Domově pro seniory Chodov se konala již devátá akce společensky prospěšného projektu Výměna oblečení. Na své si přišli nejen obyvatelé domova seniorů, ale i ti, kdo chtěli oživit svůj šatník. Podzimní Výměna oblečení zkrátka hýřila všemi barvami. Spojila všechny věkové kategorie, vykouzlila úsměv na tváři těm, kteří tráví podzim života v domově pro seniory, a naplnila svůj charitativní cíl.

  Chvíli po druhé hodině zahájila akci zakladatelka projektu Markéta Borecká spolu se svými dvěma kolegy z organizačního týmu Lucií Jonášovou a Janem Vlachým. Na pódiu poděkovala všem, bez kterých by akce nemohla proběhnout. Poděkování patřilo jak pomocníkům z řad dobrovolníků, kteří připravili sál a roztřídili všechno oblečení, tak paní ředitelce domova seniorů Haně Slámové, která Výměnu oblečení podpořila, i tvůrci videa Lukáši Ballýmu. Po krátkém proslovu se návštěvníci dočkali také kulturního zpestření. Na akci vystoupily dvě skupiny tanečního souboru Pop Balet Praha pod taktovkou choreografky Elišky Cichrové.

  Poté se účastníci pustili do nepřeberného množství oblečení, kde si každý našel to své. Někteří sami, jiným byli k dispozici pomocníci z týmu Výměny oblečení. „Samotní obyvatelé a obyvatelky domova pro seniory také přinesli balíčky s oblečením a odnesli si kousky, které jim pomohou překlenout chladné roční období. Výměna oblečení – to je ohleduplnost, sounáležitost, radost, přirozenost a také móda a kreativita,“ hodnotí akci Zuzana Müllerová, která na Výměně dobrovolně pomáhala již podruhé. Letos poprvé se akce zúčastnila také módní stylistka Dagmar Gabulová, která účastníkům poradila vhodné barevné kombinace. Koho zkoušení oblečení unavilo, mohl se posilnit v občerstvovacím koutku, který byl pro účastníky přichystán. Nad celým odpolednem vládla pohodová atmosféra a radost z akce vyjádřili jak obyvatelé domova pro seniory, tak příchozí účastníci. „Děkuji za tuto akci všem organizátorům, klienti byli opravdu nadmíru spokojení,“ pochvalovala si paní ředitelka Slámová, která osobně pomáhala s výběrem oblečení pro své klienty. „Úplně úžasná akce, těším se na jaro a na další Výměnu. Již teď začnu znovu hromadit oblečení na půdě, abych přispěla,“ zapsala své dojmy jedna z účastnic akce na arch papíru určený pro dojmy a náměty.

  Nerozebrané oblečení včetně doplňků a bot (celkem cca 27 pytlů) spolu s několika krabicemi ústřižků látek a přepravkou hygienických potřeb se za pomoci pomocníků-dobrovolníků roztřídily a připravily k předání Psychiatrické léčebně v Bohnicích, DS Chodov a chráněné dílně Bona, které proběhne v úterý 16. 10. 2012 v 8:15 v DS Chodov.

  Příští, jubilejní, desátá akce Výměny oblečení proběhne opět na jaře a my se již teď těšíme na další naplňující odpoledne, kdy společně budeme pomáhat na všech frontách. Zveme všechny, kteří sdílí tuto myšlenku, aby se k nám připojili.

  Autoři: Petra Nerodilová, Markéta Borecká, Lucie Jonášová, Jan Vlachý a Karolína Horová – organizační tým Výměny oblečení | 14. 10. 2012 |

  www.vymena-obleceni.cz, info@vymena-obleceni.cz

  Tisková zpráva v pdf ke stažení zde.

  Autor fotografií: Jaroslav Štěpánek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *