• Jak smysluplně naložit s oblečením po svých blízkých

  Posted on 24 srpna, 2012 by in Blog

   

  Odložit oblečení, které člověk sám nenosí, je většinou jednoduché. Udělat totéž s oblečením někoho blízkého, kdo z našeho života odešel, bývá komplikovanější. Lidská ztráta změní život a nese s sebou nejrůznější pocity. Vyrovnat se s nimi trvá každému člověku různou dobu.

  Co pozůstalí většinou odsouvají, je rozloučení se s věcmi zesnulého. CD, která poslouchal, knihy, které četl, oblečení, které nosil. Někteří mají potřebu rozloučit se s těmito věcmi v úctě a smysluplně je předat dál. Projekt Výměna oblečení je jedním z takových míst, kde se mohou pozůstalí v klidu a s pochopením rozloučit s kousky šatníku, které patřily jejich blízkým a které ještě budou moci pomoct těm, kdo je potřebují.

  K tomuto úctyhodnému kroku se na květnové Výměně oblečení odvážil i jeden sympatický pán, který si z důvodu zachování soukromí a citlivosti tématu nepřeje být jmenován. Když se o projektu Výměna oblečení dozvěděl, přispěl do něho pěti pytli krásného a zachovalého oblečení po své zesnulé mamince. „Rozumově jsem uznal, že je to to nejsprávnější, co jsem měl možnost udělat, avšak citově… ani se neptejte, byl to bolestný pocit, snažil jsem se nevnímat, že to jsou jen věci,“ popisuje své pocity. Část poskytnutého oblečení posloužila obyvatelkám Domova pro seniory Háje, ostatní kousky byly předány obyvatelům Psychiatrické léčebny Bohnice.

  Pokud i vy přemýšlíte o tom, jak naložit s oblečením někoho blízkého, budeme rádi, když zvážíte Výměnu oblečení, u které si můžete být jisti, že oblečení po Vám drahých osobách bude předáno dál a plnohodnotně využito. Rádi s Vámi budeme v osobním kontaktu a poskytneme Vám o všem podrobnější informace. Devátá akce projektu Výměna oblečení se uskuteční 13. října 2012.

  Autoři: Petra Nerodilová a Markéta Borecká | 23.8.2012

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *