• Kam putovalo zbylé ošacení z jarní Výměny Oblečení?

  Posted on 14 května, 2013 by in Blog

   

  Jarní Výměna oblečení je za námi a vy jste jistě zvědaví, co se stalo se zbylým oblečením. Všech 63 pytlů oblečení a sponzorské dary jsme v pondělí 29. 4. 2013 rozvezli do 5 vybraných zařízení. Přečtěte si krátce, jak to proběhlo v každém z nich.

  Domov pro seniory Malešice

  Vše začalo brzy ráno v Domově pro seniory v Malešicích. Na chodbách nás zdravily již známé tváře seniorů ze sobotního odpoledne. V domově opět panovala pohodová nálada a my jsme jen tiše vzpomínali, jak ještě v sobotu zde stoly překypovaly oblečením. Díky partnerům jsme mohli darovat užitečné drobnosti rehabilitačnímu oddělení DS Malešice. Naše velké poděkování patří celému DS Malešice za to, že jsme zde mohli Výměnu oblečení uskutečnit a především paní Novákové za výbornou spolupráci.

   Celkem se vybralo 63 pytlů oblečení

   Předávání sponzorských darů v DS Malešice

   Přenášení pytlů oblečení do auta v DS Malešice

  Psychiatrická léčebna Bohnice

  Už po několikáté putuje část oblečení a hygienických potřeb do Bohnické léčebny na Praze 8 – konkrétně do pavilonů pro dlouhodobě nemocné. Proto byla Bohnická léčebna druhou zastávkou na našem rozvozovém maratonu. Směřovalo sem 21 pytlů a samotné předání je v posledních letech spíše přátelskou návštěvou známých tváří. Jelikož naše pomoc sem nesměřovala úplně poprvé, máme zde již vybudované milé vztahy a atmosféra je zde vždy více než přátelská. Přivítání od vrchní sestry paní Moniky Burianové a pana primáře Jana Hajíčka, se proto vždy nese v milém duchu a člověk ani nemůže kolikrát uvěřit, že zrovna v těchto místech jsou lidé jedni z těch nejsmutnějších v okolí, neboť pavilon Léčebny dlouhodobě nemocných je pro mnohé bohužel poslední zastávkou. O to více patří všem a celému personálu neskonalý dík za skvělou práci a péči, kterou zde rozdávají, neboť to opravdu není jednoduché. O to více jejich přívětivé přivítání a úsměv na tváři je to, co občas i některé pacienty přivede zpátky k domovu.

   Hygienické potřeby pro Psychiatrickou léčebnu Bohnice

   Jedeme do Bohnic!

   Předávání pytlů oblečení a sponzorských darů v PLB

  Azylový dům Naděje Praha Vršovice

  Po návratu části týmu, který odjel s oblečením do Bohnic, jsme již kompletní tým vyrazili do prvního azylového domu, a to do Azylového domu Naděje ve Vršovicích, kde nás již čekala velmi milá a energetická delegace v podání paní vedoucí Kateřiny Vavrušové a dalších zaměstnankyň azylového domu. Jak nám bylo vysvětleno, Azylový dům Naděje ve Vršovicích je schopný ubytovat celkem 30 klientek, kterým pomáhá v nepříznivé sociální situaci spojené se ztrátou bydlení při návratu k běžnému způsobu života. Kromě zázemí jim poskytuje rovněž křesťanskou duchovní péči a psychologické poradenství. Předáno bylo celkem 19 pytlů dámského a pánského oblečení a bot, které bude dále rozděleno mezi klientky domu Naděje. A oblečení, které tyto klientky nevyužijí, pak poputuje do dalších center sítě azylových domů a nocleháren Naděje, a zejména pak Sociálního šatníku v ulici Na Slupi, a mužské oblečení z velké části do azylového domu a noclehárny Naděje na Žižkově, kde pomůže dalším v nouzi.

   Azylový dům Naděje

   Vedoucí Azylového domu Naděje Kateřina Vavrušová a Markéta Ročejdlová z Výměny oblečení

   Organizační tým Výměny oblečení s paní Vavrušovou 

  Azylový dům pro matky s dětmi

  Druhým azylovým domem, který jsme navštívili v rámci naší cesty s oblečením z Výměny oblečení, byl Azylový dům pro matky s dětmi na Praze 10, respektive v Jasmínové ulici. Po menších peripetiích s hledáním azylového domu, který je schovaný mezi zástavbou Zahradního města, jsme konečně dorazili k domu obehnanému plotem a obklopenému zelení a trávou. Zde nás již přivítala paní Barbora Klasová, vedoucí azylového domu, které jsme předali 13 pytlů oblečení a bot pro ženy a děti. Díky účastníkům Výměny byly součástí daru i dětské hračky. Kromě oblečení a hraček jsme předali dále jednu krabici hygienických potřeb od společnosti Unilever, které jistě maminkám s dětmi udělají velkou radost. Paní Klasová nás rovněž azylovým domem provedla a seznámila nás s jeho fungováním, způsobem zajištění místa v domě a velmi individuálního přístupu ke každé obyvatelce. Dům má celkem 9 ubytovacích jednotek se samostatnou toaletou a sprchovým koutem a plně vybavenou kuchyňkou, čímž zajišťuje maminkám s dětmi velmi kvalitní zázemí. Jak nám bylo paní Klasovou sděleno, v současné době dům obývá 9 maminek s celkem 15 dětmi ve věku od 1 do 15 let, jimž azylový dům kromě zázemí poskytuje i právní a psychologické poradenství.

   13 pytlů oblečení a hraček pro Azylový dům pro matky s dětmi

   Hygienické potřeby pro Azylový dům pro matky s dětmi

   Vedoucí Azylového domu pro matky s dětmi Barbora Klasová a Markéta Ročejdlová  z VO

  BONA o.p.s.

  Čtvrtou zastávkou na našem rallye po různých částech Prahy byl obchůdek Dvojí svět chráněné dílny Bona o.p.s. v Žitné ulici. Přivezli jsme sem 2 krabice látek, které se vybraly na jarní Výměně oblečení. Látky jsme na místě hned roztřídili a z hezčích kousků pro nás klienti Bony opět vyrobí originální tašky a možná také další praktické předměty. Mezi látkami bylo několik retro kousků, např. kreslená zelenorůžová kočka, nebo Coca Cola vintage prostírání. Na poslední Výměně oblečení jsme prodali 17 z 20 Bonou vyrobených tašek a o 1 krásnou jste měli možnost soutěžit. Už se na nové tašky a další výrobky z oblečení také těšíte?

   Sbírka látek pro chráněnou dílnu Bona o.p.s

   Předávání látek v chráněné dílně Bona o.p.s.

   Vybíráme hezké kousky látek na výrobu tašek

  Loď Hermes – noclehárna pro osoby bez přístřeší

  Poslední zastávkou našeho maratonu a tedy i posledním zařízením, kterému jsme poskytli zbylé oděvy z jarní Výměny oblečení, byla noclehárna pro osoby bez přístřeší s názvem Loď Hermes. Této lodi si mnozí z vás již jistě všimli, nachází se na pravé straně Štefánikova mostu ve směru do Letenského tunelu. Toto zařízení, které funguje již od roku 2007, poskytuje svým klientům především ubytování a možnost osobní hygieny. Mimoto mohou její návštěvníci využít i pravidelných služeb zdravotníků, právníků, psychologů a sociálních pracovníků. Na sraz s pracovníky zařízení jsme dorazili o něco dříve, a tak jsme se ocitli v hloučku lidí, kteří již netrpělivě čekali na svou postel. Dočkali jsme se a vedoucí tohoto zařízení pan Novotný nás následně provedl celou lodí. Prohlídka byla spojena s popisem fungování celého zařízení, dozvěděli jsme se rovněž několik zajímavých historek a osudů klientů noclehárny. V Hermesu jsme při svém odchodu zanechali celkem 5 pytlů oblečení, soustředili jsme se na výběr zejména teplého oblečení a spodního prádla, které lidé bez domova mohou využít v zimních měsících. Využili jsme rovněž darů našeho partnera společnosti Unilever a jako bonus jsme zařízení přenechali několik krabiček čajů a hygienických potřeb.

   Loď Hermes

   Loď Hermes kotví pod Štefánikovým mostem v Praze

   Tým Výměny oblečení s panem Martinem Novotným, vedoucím Lodi Hermes

  Organizační tým Výměny oblečení

  Markéta Borecká, Lucka Jonášová, Soňa Valčíková, Markéta Ročejdlová a Zdeněk Kresl

   

  Autor: Výměna oblečení | 14. 05. 2013 |

   

  Sdílejte na:
  Facebook Twitter Linkedin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.