Reference od účastníků

Jana Dvořáková, nová účastnice 10. Výměny oblečení

Proč jsem se zúčastnila 10. Výměny oblečení? Šla jsem se podívat pouze ze zvědavosti, protože tyto „výměny“ neznám, a musím uznat, že je to práce bohulibá.

Jaký mám dojem z celé akce? Můj dík a obdiv patří všem, kteří se na tom podílejí a ještě bez nároků na honorář. Bylo hezké vidět mladá a ochotná děvčata pomáhat lidem méně pohyblivým ve výběru a ve zkoušení šatstva. Líbil se mi i výstup Mimo mísu.

Jaký nejlepší kousek oblečení jsem si odnesla? Žádné.

Ludmila Chromá, stálá účastnice 10. Výměny oblečení

Proč jsem se zúčastnila 10. Výměny oblečení? Byla jsme již na předchozí Výměně oblečení

Jaký mám dojem z celé akce? Skvělý. Všem bych chtěla poděkovat. Díky vám poznávám útulky, kam se jednou na stáří uchýlím…

Jaký nejlepší kousek oblečení jsem si odnesla? Odnesla jsem si pocit, že zejména mé kabelky dobře poslouží – zmizely všechny. Já si odnesla leporelo pro vnuka a 2 trička, náramek a korále, dcera si odnesla letní šaty.

Koleta Dvořáková, nová účastnice 10. Výměny oblečení

Proč jsem se zúčastnila 10. Výměny oblečení? Chtěla jsem strávit čas se svojí maminou a charitativní akce máme obě v oblibě, takže se to skvěle zkombinovalo.

Jaký mám dojem z celé akce? Perfektní.

Jaký nejlepší kousek oblečení jsem si odnesla? Já osobně jsem maximálně spokojená a kromě dobrého pocitu mi přibilo v šatníku několik nových (parádních) kousků.

Marie Hříbalová, nová účastnice 10. Výměny oblečení

Proč jsem se zúčastnila 10. Výměny oblečení? Protože jde o skvělou akci, dnes už naprosto profesionálně zorganizovanou! Navíc zde můžu s lehkým srdcem odložit několik kousků svého oblíbeného oblečení a mám jistotu, že bude ještě smysluplně využité!

Jaký mám dojem z celé akce? Velmi pozitivní – ideální místo na střetnutí několika generací, a možnost, alespoň částečně, podpořit dobrou věc.

Jaký nejlepší kousek oblečení jsem si odnesla? Kromě příjemného popovídání s lidmi, které potkám akorát na Výměně, také knížku Pošťáka Pata ze které byl syn naprosto nadšený, a také potápěčské brýle, se kterými, pečlivě nasazenými na nose, syn v autobuse sklidil velký úspěch :-)))

Michaela Fleissig, grafička PLB, nová účastnice 9. Výměny oblečení

Proč jsem se zúčastnila 9. Výměny oblečení? Přišla jsem, abych poznala osobně báječné aktivní lidi.

Jaký mám dojem z celé akce? Líbila se mi především milá atmosféra, mnoho generací pohromadě, legrace při hledání „vhodných kousků“ oděvu a tak vůbec. Jednoduše prima setkání.

Jaký nejlepší kousek oblečení jsem si odnesla? Samosebou nešlo odejít s prázdnou:) Kromě dobrého pocitu jsem si odnesla i nějaký ten kousek oblečení pro osvěžení šatníku.

Věra Schwarzová, nová účastnice 9. Výměny oblečení

Proč jsem se zúčastnila 9. Výměny oblečení? Výměny jsem se zúčastnila na pozvání kamarádky. Líbí se mi, že zbylé oblečení se dostane skutečně potřebným aniž by na tom profitoval nějaký „podnikatel“.

Jaký mám dojem z celé akce? Atmosféra byla skvělá a přátelská.

Jaký nejlepší kousek oblečení jsem si odnesla? Na akci jsem přinesla pár kousků a sama jsem si odnesla čtyři nové úlovky.

Věra a Luboš Balandovi, noví účastníci 9. Výměny oblečení

Proč jsem se zúčastnili 9. Výměny oblečení? Výměny oblečení jsme se zúčastnili, protože nám přišla prospěšná a byla blízko našeho bydliště.

Jaký mám dojem z celé akce? Všechno bylo dobře zorganizováno, líbilo se nám, že každého příchozího s oblečením na výměnu si vzal někdo na starost, vysvětlil, co se bude dít a podobně.

Jaký nejlepší kousek oblečení jsme si odnesli? Neodnesli jsme si nic, pouze jsme odložili naše již nepoužívané oblečení a doplňky. Teď trochu lituji, že jsem si přece jen nepřinesla alespoň něco na památku, třeba šáteček.

Ludmila Chromá, nová účastnice 9. Výměny oblečení

Proč jsem se zúčastnila 9. Výměny oblečení? Považuji Výměnu oblečení za nevšední a chytrou akci. Určitě lepší, než vyhodit věci do kontejneru charity nebo jejich ponechání na popelnicích.

Jaký mám dojem z celé akce? Dojem jsem měla velmi dobrý. Pozitivně hodnotím také pohoštění, příště snad něco upeču taky! Díky za bezchybnou organizaci.

Jaký nejlepší kousek oblečení jsem si odnesla? Odnesla jsem si malou černou kabelku, pulovr a rukavice. Už teď chystám oblečení na jaro, najdu toho ještě dost a dost.

Alice Ocztošová, nová účastnice 9. Výměny oblečení

Proč jsem se zúčastnila 9. Výměny oblečení? Ze zvědavost, protože jsem příliš nevěděla o Výměně oblečení.

Jaký mám dojem z celé akce? Akce na mě udělala velký dojem, je to velice dobrý nápad, jak pomoci lidem, kteří to potřebují. Bylo to příjemné setkání s novými lidmi.

Jaký nejlepší kousek oblečení jsem si odnesla? Z Výměny jsem si neodnesla nic, příště ale určitě přijdu opět a to již s plnými taškami.

Ivana Birčáková s dcerou, nové účastnice 9. Výměny oblečení

Proč jsem se zúčastnila 9. Výměny oblečení? S mojí 16letou dcerou jsme se zúčastnily jednak trochu ze zvědavosti a jednak jsme chtěly také přispět nějakým oblečením, které jsme už nenosily a dalšími drobnostmi jako CD, DVD, kazety či PC, které nám ležely nepoužité doma.

Jaký mám dojem z celé akce? Akce byla skvělá, atmosféra suprová a navíc máme dobrý pocit z toho, že jsme někomu našimi věcmi udělaly radost.

Jaký nejlepší kousek oblečení jsem si odnesla? Já mám velkou radost z dlouhé zelené sukně, která tam asi čekala na mě, protože je to přesně můj styl, barva i velikost. Dcera si tam našla krásné tmavě růžové sáčko a druhé dceři jsme domů přinesly černé 3/4 elastické kalhoty u kterých hned zajásala, že je bude nosit do školy na tělocvik, protože jí padly jako ulité.

Ida Zedníčková, nová účastnice 9. Výměny oblečení

Proč jsem se zúčastnila 9. Výměny oblečení? Na akci jsem přišla, protože ji považuji za velmi užitečnou a smysluplnou, zejména následné předání do léčebny a využití v chráněných dílnách.

Jaký mám dojem z celé akce? Z Výměny mám velmi dobrý dojem. Bylo hodně z čeho vybírat.

Jaký nejlepší kousek oblečení jsem si odnesla? Přišla jsem především pomáhat, i přesto jsem si sama odnesla několik velmi hezkých kousků oblečení.

Jiří Houska, nový účastník 8. Výměny oblečení, fotograf

Proč jsem se zúčastnil 8. Výměny oblečení? Přišel jsem proto, že jsem chtěl poznat tuto akci, vidět, do jakého prostředí přišly oděvy, kterými jsem do Výměny přispěl, a pomoci vstřícným lidem s focením při akci jako poděkování za vzájemnou pomoc.

Jaký mám dojem z celé akce? Obdivoval jsem, jak bylo vše perfektně zorganizované, krásně čisté, srovnané. Ocenil jsem tu spoustu slušných mladých lidí, kteří s pochopením a trpělivostí byli ochotni poslouchat kapelu postižených lidí a věnovat jim pozornost – je to hezké, že ještě takové emoce v lidech žijí.

Co jsem si z Výměny oblečení odnesl? Neodnesl jsem si nic; pánského oblečení bylo málo a co bylo k dispozici, se mi zrovna nehodilo ani velikostí.

Markéta Zíchová, stálá účastnice Výměny oblečení

Proč se účastním Výměny oblečení? Účastním se proto, že se mi celá akce zdá jako výborná záminka k obnovení šatníku. Jsem ráda, když oblečení, které už nenosím, někomu udělá radost; zároveň je to díky charitativnímu záměru akce příležitost pomoci dobré věci. Výměnu oblečení jsem zatím absolvovala dvakrát a tento rok ji rozhodně nevynechám.

Jaký mám dojem z celé akce? Líbí se mi přátelská atmosféra, jen je občas těžké odolat a neodnést si více věcí, než jsem na výměnu přinesla.

Jaký nejlepší kousek oblečení jsem si odnesla? Mým oblíbeným úlovkem je série krásných a dokonale padnoucích společenských kalhot – měla jsem štěstí a velikostí padly ze všech přítomných dam pouze mně :-)

Ilona Zdeňková, stálá účastnice Výměny oblečení

Proč se účastním Výměny oblečení? Na Výměnu chodím hlavně kvůli té výměně – tedy že můžu odložit nepoužívané oblečení a něco pěkného si na oplátku odnést. Příjemným benefitem je pro mě i to, že zároveň přispěju na charitu. Zatím jsem se zúčastnila 3x či 4x a rozhodně to nebylo naposledy.

Jaký mám dojem z celé akce? Výměna probíhá v uvolněné přátelské atmosféře, koneckonců s některými účastnicemi se znám, tak je fajn se s nimi vidět. Je to prostě taková prima zábava pro holky – kamarádky, oblečení… Vše je navíc skvěle zorganizováno. Člověk má dobrý pocit z příjemně a užitečně stráveného odpoledne.

Jaký nejlepší kousek oblečení jsem si odnesla? Bylo toho samozřejmě více, ale mými favority jsou momentálně módní elegantní roláček a lehčí zimní bunda, přesně taková, jakou jsem potřebovala a nemohla sehnat. Pro mé malé dítko jsem pak našla dvoje zánovní lacláče.

Tamara Mergeščíková, stálá účastnice Výměny oblečení

Proč se účastním Výměny oblečení? Protože je to úžasná příležitost potkat se s přáteli a zároveň udělat dobrou věc a podpořit sociálně slabší.

Jaký mám dojem z celé akce? Úžasný, je to profesionálně zorganizováno, člověk se baví, „uloví“ dobrý kousek do šatníku, zbaví se přebytků v šatníku, otevře nový prostor ve svém životě a zároveň ještě pomůže jiným – ideální životní kombinace.

Jaký nejlepší kousek oblečení jsem si odnesla? „Ulovit“ se dá všechno. Zbožňuji třeba „ulovený“ svetr, o kterém jsem vždy snila, a také šálu z limitované edice jedné velice kreativní návrhářky.

Markéta Hegerová, stálá účastnice Výměny oblečení

Proč se účastním Výměny oblečení? Akce se účastním již několik let, a to hned z několika důvodů – pro příjemnou uvolněnou atmosféru v rámci známých tváří (většinu znám jen od vidění) – je to jako jít nakupovat s partou kámošek a nemuset za to platit. Pak se díky této akci mohu „bezbolestně zbavit“ věcí, které nepotřebuji a nemám to srdce vyhodit. V neposlední řadě je to osobní příspěvek na charitu v podobě věnování hraček školce nebo nákupu pomůcek či potřeb pro různé domovy či léčebny dle zaměření akce.

Jaký mám dojem z celé akce? Dojem? Pro mě již patří mezi tradice, na které se vždy na jaře a na podzim těším! Díky všem, kteří se na akci podílí, zejména organizátorkám.

Jaký nejlepší kousek oblečení jsem si odnesla? Černou sukni s červenými a bílými květy od Zary, béžovou sukni s černými proužky. A mnoho dalších…

Petra Drahoňovská, stálá účastnice Výměny oblečení

Proč se účastním Výměny oblečení? Účastním se ze 2 důvodů: prvním je možnost „zbavit“ se oblečení (nejen), které by mi bylo líto vyhodit. Takto vím, že oblečení udělá radost někomu jinému, kdo si ho na výměně vybere. Nebo nevybrané kousky poputují „na dobrou věc“ – na charitu. A jsem ráda, že nemusím dohledávat, která charita zrovna přijímá věci.

Jaký mám dojem z celé akce? Pohodová příjemná akce. Žádný stres. Dobrá součást „jarního průvanu v šatníku“. Čím víc lidí se účastní, tím lepší výběr. Ovšem je dobré, že to není komerční velká neosobní akce. Princip „známý známého“ bez celoplošné reklamy funguje dobře.

Jaký nejlepší kousek oblečení jsem si odnesla? Snažila jsem se skoro nic si neodvézt, tj. zatím jsem si odvezla jen jedny šaty a náramek, z obou mám samozřejmě radost. (Nejen, že jsou to obě pěkné originální věci, ale také proto, že jsem na místo odvezla dvě velké tašky a z místa si odvezla pouze dvě maličkosti.). A mám jistotu, že věci, které jsem ráda nosila, neskončí v popelnici, ale udělají dvojí radost (buď přímo na Výměně, nebo v rámci charity).