Reference z organizačního týmu

Hana Křepelková, pomocník-dobrovolník na Výměně oblečení v dubnu 2013

Proč jsem se zúčastnila 10. Výměny oblečení? Lákala mě možnost zkusit něco nového a strávit smysluplný den. Vůbec jsem ale netušila co čekat, protože jsem se nikdy ničeho podobného nezúčastnila.

Jaký mám dojem z celé akce? Ten nejlepší dojem. Nikdy jsem se nesetkala s tak zapálenými lidmi, kteří jsou ochotní pomoci jiným. A z druhé strany, velmi mě potěšilo, když se na mě 2 starší paní při odchodu usmály a řekly mi, že moc děkují za bezvadnou akci a příště určitě přijdou znovu.

Co jsem si z Výměny oblečení odnesla?  Odnesla jsem si dobrou náladu a spoustu nových známých, se kterými se moc ráda znovu uvidím. A určitě se zúčastním příští akce.

Iveta Boháčková, pomocník-dobrovolník na Výměně oblečení v dubnu 2013

Proč jsem se zúčastnila 10. Výměny oblečení? Zúčastnila jsem se, protože ráda pomáhám druhým a tento projekt se mi hodně zalíbil. Také jsem potřebovala udělat průvan ve svém šatníku.

Jaký mám dojem z celé akce? Velmi pozitivní. Zúčastnila jsem se poprvé a jsem nadšena! Těším se na příště.

Co jsem si z Výměny oblečení odnesla?  Dobrý pocit, příjemně strávený den, nové známé a pár kousků do svého šatníku.

Kateřina Kusáková, pomocník-dobrovolník na Výměně oblečení v dubnu 2013

Proč jsem se zúčastnila 10. Výměny oblečení? Akce jsme se zúčastnila již minule a odnesla jsem si spoustu hezkých zážitků a dobrý pocit z prospěšné činnosti. Proto když bylo jasné, že budu v Praze v době Výměny oblečení, neváhala jsem se opět přihlásit do dobrovolnického týmu. Líbilo se mi i navázání spolupráce s TA KAVÁRNOU a souborem Mimo mísu.

Jaký mám dojem z celé akce? Dubnová výměna oblečení byla skvělá. Osobně si myslím, že by si měl každý alespoň jednou v životě zkusit nějakou dobrovolnickou činnost, zjistí totiž nakonec, že ačkoli do toho něco dali a neočekávali nic nazpět, ve skutečnosti si toho odnesli spoustu a vlastně mnohem víc, než sami do toho vložili.

Co jsem si z Výměny oblečení odnesla?  Krom svetru, kraťasů a neuvěřitelně bolavých nohou také to, že vím, že i v dnešní šílené době stále existují lidé, kteří myslí na ostatní a spojují nás dohromady ku prospěchu všech. Jsem ráda, že jsem tyto lidi potkala a to nejen z organizačního týmu, ale i ostatní dobrovolníky při akci.

Tomáš Adl, pomocník-dobrovolník na Výměně oblečení v dubnu 2013

Proč jsem se zúčastnil 10. Výměny oblečení? Chtěl jsem vidět, jak to vypadá v domově pro seniory, pomoci s něčím zajímavým a hlavně být u výměny se spoustou dalších lidí.

Jaký mám dojem z celé akce? Velice pozitivní! Od akce jsem moc nečekal, takže nakonec předčila má očekávání. Všechno skvěle zorganizované, lidé pozitivní… no prostě suprově strávená sobota.

Co jsem si z Výměny oblečení odnesl?  Frisbee :D Fotky a vzpomínky.

Eliška Konárková, pomocník-dobrovolník na Výměně oblečení v dubnu 2013

Proč jsem se zúčastnila 10. Výměny oblečení? Zaujal mě inzerát a možnost obohacení o zkušenost komunikace se seniory.

Jaký mám dojem z celé akce? Celá akce mne mile překvapila a mám velmi dobrý pocit z celého dne a mnoha usměvavých tváří. Akce byla výborně zorganizovaná, připravena do detailů, bez chaosu a zmatku – velmi pozitivní. V dnešní chaotické a uspěchané době byl tento den výjimečný pro dobrou náladu a spokojenost všech zúčastněných.

Co jsem si z Výměny oblečení odnesla?  Z Výměny oblečení jsem si odnesla zkušenost poznání úžasných lidí z řad organizátorů, dobrovolníků, seniorů, ale i lidí, kteří si přišli užít program. Vyslechla jsem mnoho krásných a zajímavých příběhů. Mile mě překvapil poznatek, že i mladí dokážou se starými lidmi najít společné téma, spolu se zasmát, povídat si, naslouchat si.

Monika Novotná, pomocník-dobrovolník na Výměně oblečení v říjnu 2012

Proč jsem se zúčastnila 9. Výměny oblečení? Chtěla nějak smysluplně strávit svůj volný čas a pomoci lidem, kteří to potřebují. To se myslím povedlo.

Jaký mám dojem z celé akce? Výměna oblečení je opravdu skvělý nápad. Potkala jsem spoustu zajímavých lidí a zjistila jsem, jaké to je strávit jeden den v domově pro seniory.

Co jsem si z Výměny oblečení odnesla?  Odnesla jsem si nové zážitky a pár kousků oblečení. A především pak dobrý pocit. Pokud budu mít čas, ráda se zúčastním i jarní Výměny oblečení.

Kateřina Kusáková, pomocník-dobrovolník na Výměně oblečení v říjnu 2012

Proč jsem se zúčastnila 9. Výměny oblečení? Ráda pomáhám, tak jsem si řekla, že je lepší být někde mezi lidmi a pomoci při velmi zajímavém a prospěšném projektu, než sedět celou sobotu u počítače.

Jaký mám dojem z celé akce? Dojmy mám jedině pozitivní. Atmosféra byla úžasná a všichni zúčastnění byli moc milí a usměvaví.

Co jsem si z Výměny oblečení odnesla?  Odnesla jsem si něco pro téměř každého z rodiny. Ale nejvíc mi padl do oka šátek pro babičku, který jsem si samozřejmě musela okamžitě narazit na hlavu ve stylu ruské bábušky.

Zuzana Müllerová, pomocník-dobrovolník na Výměně oblečení v říjnu 2012

Proč jsem se zúčastnila 9. Výměny oblečení? Akce jsem se zúčastnila, protože skutečně funguje jak má a je vždy pečlivě zorganizována. Pomáhá sociálně znevýhodněným lidem a také redukuje bariéry mezi generacemi nebo společenskými vrstvami.

Jaký mám dojem z celé akce? Podle mě se akce povedla. Komunikace organizačního týmu s námi dobrovolníky a dobrovolnicemi před akcí, v jejím průběhu i po ní byla skvělá.

Co jsem si z Výměny oblečení odnesla?  Z odpoledne jsem si odnesla přesvědčení, že i ve 21. století chtějí být lidé součástí komunity a stojí o pocit sounáležitosti.

Jiřina Kučerová, pomocník-dobrovolník na Výměně oblečení v říjnu 2012

Proč jsem se zúčastnila 9. Výměny oblečení? Zúčastnila jsem se jako dobrovolník kvůli charakteru akce- pomáhání a propojení mladých lidí se seniory.

Jaký mám dojem z celé akce? Akce měla nezaměnitelný a úžasný náboj a atmosféru, která je neopakovatelná.

Co jsem si z Výměny oblečení odnesla?  Z Výměny oblečení jsem si sice neodnesla ze šatstva žádný z lákavých kousků, ale za to věc o mnoho cennější, a to navázání a vznik nových přátelství a doufám i založení nové tradice pravidelných setkání s mými novými „babičkami“.

Martin Čuba, pomocník-dobrovolník na Výměně oblečení v květnu 2012

Proč jsem se zúčastnil 8. Výměny oblečení? Rád podporuji společensky prospěšné projekty, které mají jasnou organizaci a transparentní účel. Projekt Výměna oblečení toto na 100 % splňuje.

Jaký mám dojem z celé akce? Skvělým způsobem se podařilo propojit vlastní účel Výměny oblečení a aktivní zapojení seniorů z DS Háje. Oceňuji i velmi rychlé předání zbylého oblečení do Bohnic.

Co jsem si z Výměny oblečení odnesl? Spokojenost v očích přítomných seniorů. Radost muzikantů ze souboru Áaajeto. A spontánní pozitivní zpětnou vazbu vyměňujících účastníků.

Božena Krivonaková, pomocník-dobrovolník na Výměně oblečení v květnu 2012

Proč jsem se zúčastnila 8. Výměny oblečení? Výměny oblečení jsem se zúčastnila poprvé a chci poděkovat týmů hlavních organizátorek za nádherný charitativní projekt, který je velikým obohacením v konání dobra. S úctou k Vám milé zakladatelky děkuji za Vaše laskavé srdce, které ukazuje nezapomínat na lidi, kteří jsou staří, nemocní a chudí.

Jaký mám dojem z celé akce? Skvělá a srdečná atmosféra, která se také projevila na tvářích seniorů, kteří obzvlášť potřebují zpestření svých všedních dnů, a stejně tak kapela zdravotně postižených měla příležitost vystoupit před publikem. Nestydím se příznat, že se v mých očích objevily slzy štěstí a dojetí, že tito lidé se cítili potřebnými, váženými, a rozdávali svým zajímavým koncertem radost z celého srdce.

Co jsem si z Výměny oblečení odnesla? Pro mně se zastavil čas, kdy jsem vnímala jen radost, upřímnost a dění kolem mne, které směřovalo k dobru, pomáhat srdcem potřebným.

Jiřina Kučerová, pomocník-dobrovolník na Výměně oblečení v květnu 2012

Proč jsem se zúčastnila 8. Výměny oblečení? 8. výměny oblečení jsem zúčastnila pro touhu pomáhat druhým lidem, mnohdy nějakým způsobem znevýhodněným.

Jaký mám dojem z celé akce? Tato akce se vydařila po všech stránkách. Organizační schopnosti tří hlavních organizátorek, stejně tak i nadšení dobrovolníků, byly nekonečné a inspirující. Koncert v podobě vystoupení souboru AJETO zaujal jak hosty tak i seniory z DS Háje.

Co jsem si z Výměny oblečení odnesla? Z výměny oblečení jsem si odnesla nádhernou kašmírovou šálu a hedvábný šátek. Oboje mi vyloženě padlo do oka.

Zuzana Müllerová, pomocník-dobrovolník na Výměně oblečení v květnu 2012

Proč jsem se zúčastnila 8. Výměny oblečení? Oceňujem efektívnu praktickú pomoc, tradíciu akcie a pravidelnosť.

Jaký mám dojem z celé akce? Optimálna po každej stránke. Krásne bolo vystúpenie skupiny AJETO. Jedna z protagonistiek si po predstavení v ponuke našla plyšovú Mickey Minnie. Držala si ju v náručí a bola v tom momente asi najšťastnejšia bytosť na svete. Je to krásne, ako použitá plyšová hračka zásadne dokáže zmeniť život.

Co jsem si z Výměny oblečení odnesla? Zážitky ľudskej blízkosti, spolupráce, láskavosti, spolupatričnosti.

Karolína Horová, stálá účastnice Výměny oblečení a členka organizačního týmu od ledna 2012

Proč se účastním Výměny oblečení? Líbí se mi myšlenka. Nejprve šlo spíše o malé setkání s kamarádkami a příjemně strávené „holčičí“ odpoledne. Dobrá společnost, oblečení, jídlo a zábava. Každá z nás máme doma v šatníku oblečení, které již nenosíme, a to z různých důvodů. A když se mění roční období a šatníky, je příležitost se s kusy oblečení rozloučit a „přijmout“ nové. Nakonec to, co se nikomu nehodí, nelíbí na setkání při výměně, poslouží a udělá radost jinému člověku/lidem, neboť se to objeví v obchodě Sue Ryder.

Jaký mám dojem z celé akce? Jednoznačně pozitivní. Jak jsem již zmínila: „Dobrá společnost, oblečení, jídlo a zábava.“ Mohu jedině doporučit. A když se sejde děvčat, dětí více, poznáte i nové přátele.

Jaký nejlepší kousek oblečení jsem si odnesla? Letní světle růžový zavinovací top. Jelikož ho mám z poslední výměny oblečení, která se konala v zimě, teprve na svou premiéru čeká. Nebude to dlouho trvat a určitě ho skvěle využiji.

Lucie Jonášová, stálá účastnice Výměny oblečení a organizátorka od října 2010

Jak mne napadlo zorganizovat takovouto akci? Na prvních dvou Výměnách jsem byla vždy jako účastník a postupem času jsem začala s touto akcí aktivně vypomáhat členkám organizačního týmu. Po nějaké době jsem se i já připadala k organizačnímu týmu.

Proč se účastním Výměny oblečení? Proč jsem se přidala k projektu Výměna oblečení? To je přece jasné! VO je výborný a smysluplný projekt, za kterým si plně stojím, neboť podporuje spoustu lidí a hlavně opravdu pomáhá.

Co jsem si z Výměny oblečení odnesla? Kousků jsem si odnesla za tu řadu let už několik a některé mám v šatníku pořád a rozhodně můžu říci, že některé kousky z VO mám radši než řadu těch, co jsem si koupila v obchodech, neboť oblečení z VO mi vždy připomene, jak VO pomáhá a jak ji mám ráda! Jelikož mám moc ráda šátky, tak několik krásných úlovků z VO mám ve své skříni, a to v několika různých barvách.

Jakou má Výměna oblečení budoucnost? Výměna oblečení smysl má a bude vždycky mít, bude-li se dělat pořádně a s chutí a stále v přímém okolí VO budou lidi, kteří tento projekt podporují a i nadále podporovat budou. Neboť VO není o jednotlivci, ale o nás všech.

Dagmar Krejčiříková, organizátorka od dubna 2009 do září 2011

Jak mne napadlo zorganizovat takovouto akci? S tímto nápadem přišla kamarádka Markéta. Pozvala mě na první akci, kterou pořádala a bylo to moc fajn, tak jsem se přidala k organizaci dalších výměn.

Proč se účastním Výměny oblečení? Líbí se mi na tom za prvé, že se vidíme s mými známými a máme možnost popovídat a poznat se navzájem i s dalšími lidmi a strávit spolu hezké odpoledne, za druhé, že se věcem ve výměně dává „druhá šance“ na využití a šetří se tak životní prostředí, za třetí vybrané oblečení pomáhá dalším lidem skrze Charitu a Sue Ryder, kam je poté odvezeno.

Jaký mám dojem z celé akce? Vždycky odcházím spokojená, že se zase něco užitečného povedlo.

Kolik lidí se naposledy zúčastnilo? Naposledy, tuším, že okolo čtyřiceti lidí, ale přesný počet neznám. Většinou jich přijde ještě víc, než je oficiálně přihlášených.

Jaký nejlepší kousek oblečení jsem si odnesla? Kompletně jsem vybavila naše očekávané mimčo, od ponožek až po zimní fusak do kočárku. To jsou asi ty nejlepší kousky. Jsem ráda, že jsme nemuseli všechno kupovat nové, protože za každých čtrnáct dní má jinou velikost, jak rychle roste a co toho taky stačíme pokydat…

Jakou má Výměna oblečení budoucnost? Posledně jsme rozšířili nabídku oblečení z dámského na pánské a dětské a ještě nějaké drobnosti jako CD, DVD a podobně. Vzhledem k obrovskému nárůstu zájemců o výměnu budeme možná zvažovat nějaký jiný systém výměny, přesto bych ráda zachovala přátelské a tak trochu komorní prostředí.

Markéta Borecká, zakladatelka a organizátorka od března 2009

Jak mne napadlo zorganizovat takovouto akci? Kdysi jsem zaslechla, že se někdo o podobné události zmiňoval a moc si pochvaloval, jak efektivně „odložil“ své nenošené kousky šatníku a vybral si nové, které se mu líbily. Sama jsem doma měla fakt HODNĚ nenošených triček, svetrů atp., takže šlo o to jen dobrý nápad zrealizovat s dalšími kamarádkami. 

Proč se účastním Výměny oblečení? Jsem jednou z organizátorek a moc mne to baví. Jaký mám dojem z celé akce? Celkově skvělý. Je to sice náročný den (kdy od rána připravujeme prostor, vyznačujeme cestu, rozkládáme oblečení na stoly, zařizujeme občerstvení, po skončení akce všechno zbylé oblečení skládáme do krabic a pytlů a uvádíme prostor do původního stavu), ale stojí to za to a ohlas lidí je parádní.

Kolik lidí se naposledy zúčastnilo (v listopadu 2009)? Myslím, že cca 30 lidí. Účast je čím dál tím větší.

Jaký nejlepší kousek oblečení jsem si odnesla? Nejradši mám černou dámskou elegantní sukni, kterou jsem už měla na sobě asi dvacetkrát. Moc ráda nosím i krátkou letní khaki sukýnku s volánky, měla jsem ji třeba na salse.

Jakou má Výměna oblečení budoucnost? Nyní Výměna probíhá vždy 2x do roka, jednou na jaře a jednou na podzim – v období, kdy lidi mění letní oblečení za zimní a naopak. Ale plánujeme projekt rozšířit a zoficiálnit. Taky jsme si už zvykly na příjemné posezení a popovídání – je to totiž skvělá příležitost potkat se s kamarádkami u příjemné aktivity, bez které my holky prostě nemůžeme být.