• To jsou ony! Tašky z Bony! Exkluzivně vyrobené pro Výměnu oblečení

  Posted on 2 března, 2013 by in Blog

   

  Včera jsme se vypravili do obchůdku Dvojí svět, kde se  pod záštitou organizace Bona o.p.s. prodávají, ale také vyrábějí úžasné výrobky. Hlavním úkolem naší mise bylo nafocení již hotových tašek pro naši Výměnu oblečení, které si budete moci naživo prohlédnout již 27. dubna 2013.

  Měli jsme tu čest nakouknout přímo do dílny, která je součástí obchůdku, a podívat se, jak se tašky vyrábějí. Tam jsme narazili hned na několik milých dam, které se na realizaci tašek, ale i jiných originálních předmětů podílejí.

  Tašky, které pro Výměnu oblečení šijí z námi dodaných látek klientky Bony, nás opravdu mile potěšily. Každá jedna taška je neopakovatelný, ručně vyráběný kousek. Všechny jsou krásně barevně sladěné, mají originální tvar a jsou to praktické výrobky, tj. takové, které si člověk koupí a bude je používat. A při nošení si vždy vzpomene na Výměnu oblečení.

  Také Vás zajímá, jak dlouho trvá výroba jedné takové tašky a zdali je to náročné? Na naši otázku nám jedna z klientek chráněné dílny odpověděla, že průměrná délka výroby je asi dva a půl dne, ale dá se říci, že pokud máte praxi a cvik, tak za jeden a půl dne může být taška hotová. Co se týče náročnosti, záleží na typu tašky, přičemž ty „skládací“ (nákupní tašky do kabelky) se šijí hůř.

  Také jsme zjistili, že jedna švadlenka, která se podílí na tvorbě tašek pro náš projekt, tvoří v chráněném bydlení „Vila Jitka“ v Bohnicích, jehož součástí je i sklářská dílna. Tímto ji zdravíme.

  Kromě výroby tašek dámy také pletou, háčkují, a vyrábějí nejrůznější dekorativní i praktické předměty – zástěry, chňapky, kapsáře a hračky pro děti – jako třeba roztomilé zajíčky (viz foto).

  Závěrem, bychom ještě jednou rádi poděkovali za možnost navštívit chráněnou dílnu přímo za chodu a za skvělé tašky, které budou k dostání na jarní Výměně oblečení, v sobotu 27. 4. 2013. Pokud se Vám některá taška opravdu líbí, dejte nám o tom vědět :)

  Přejeme hezký víkend,

  Za organizační tým VO,

  Soňa Valčíková

  a

  Markéta Borecká

  Autor: Výměna oblečení | 02. 03. 2013 |

  Sdílejte na:
  Facebook Twitter Linkedin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.