• Výměna oblečení ve finále Social Impact Award! Podívejte se, jak si vedeme v soutěži, která otevírá cestu společensky prospěšným projektům

  Posted on 13 dubna, 2013 by in Blog

   

  Třikrát hurá! Je to tak! Výměna oblečení je ve finálové dvanáctce mezinárodní soutěže Social Impact Award (SIA), jejímž cílem je podpořit inovativní a smysluplné projekty, které přináší účinná řešení nejrůznějších společenských problémů dnešní hektické doby. Tato soutěž probíhá ve 4 evropských zemích – v Rakousku, Slovensku, Rumunsku a České republice. Celkem se letos přihlásilo 172 nápadů, z toho 28 v České republice, kde soutěž zaštiťuje Hub Praha. A jak to všechno začalo?

  Na fotografii zleva: Soňa Valčíková, Markéta Ročejdlová, Markéta Borecká, Zdeněk Kresl a Lucka Jonášová

  Po úspěchu v Máte lepší nápad jsme neváhali a rozhodli jsme se zkusit štěstí i v SIA.  Prvním krokem bylo shrnout naše poslání a vize do přihlášky. Nebylo to jednoduché, ale naše úsilí se opravdu vyplatilo. Když nám pak z  Hubu přišel email, že postupujeme do semifinále mezi 14 nejlepších, byli jsme jako ve snu. Od této chvíle mělo vše neuvěřitelně rychlý spád.

  Abychom, se dostali do finále, bylo potřeba uspět na pohovoru, kde jsme se snažili blíže vysvětlit cíle našeho projektu. Netušíc do jaké míry jsme zapůsobili, jsme naštěstí nebyli dlouho napínáni a už toho dne večer jsme obdrželi zprávu: „Gratulujeme k postupu mezi dvanáct předvybraných projektů!” To byla zároveň pozvánka na natáčení soutěžního videa  následující den  přímo v Hubu. Nic jsme nenechali náhodě a připravili scénář i rekvizity, aby byl spot co nejpoutavější!

  Vzhledem k tomu, že nikdo z nás netráví volné chvíle oprašováním Oscarů na svém krbu, bylo jasné, že to pro nás  bude zcela nová zkušenost. Musíme uznat, že natočit video není tak snadné, jak se může zdát. Přesto jsme to zvládli na jedničku, ačkoliv jsme byli nejpočetnější tým ze všech!

  A jaká je cena pro vítěze? Tři vítězné projekty, které postoupí do českého finále budou  oceněny hlavní cenou € 3.000 a letním členstvím v Hub Praha s odborným vedením.

  To je v této soutěži z naší strany vše. Výměna oblečení je projekt, kterému věříme a za kterým si stojíme, proto jsme se snažili prezentovat naše nápady nejlépe, jak jsme mohli. Teď už to bude jen na Vás, fanoušcích a na odborné porotě. Takže nezapomeňte hlasovat! Veřejné hlasování bude spuštěno v pondělí 22.4. Budeme rádi, když nás podpoříte!

  Přejeme krásný víkend!

  Za organizační tým Výměny oblečení,

  Soňa Valčíková

   

  Autor: Výměna oblečení | 13. 04. 2013 |

   

  Sdílejte na:
  Facebook Twitter Linkedin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.